۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
کد خبر: 8059

ممیزی املاک شهر تهران/۶

حناچی: ممیزی املاک، کیفیت زندگی تهرانی ها را تغییر می دهد

پایانه ها همان اطلاعاتی را ثبت کنند که در شهر اتفاق می افتاد
حناچی: ممیزی املاک، کیفیت زندگی تهرانی ها را تغییر می دهد

شهر: شهردار تهران ممیزی املاک شهر تهران را منشاء تغییرات، کیفیت زندگی و تصیمیم سازی دانست و گفت تمام تلاش شهرداری باید این باشد که اطلاعات دقیق را تحصیل کند و همان چیزی که در سطح شهر اتفاق می افتد در پایانه ها درج شود.

به گزارش خبرنگار شهر، پیروز حناچی شهردار تهران در افتتاحیه ششمین مرحله ممیزی املاک شهر تهران گفت: ممیزی املاک یکی از مهمترین کارهایی است که شهرداری در دوره های مختلف انجام میدهد. ریشه آن به قانون نوسازی و عمران شهری برمی گردد که بر اساس آن شهرداری ها موظف هستند هر ۵ سال یک بار این تقویم را بروز کنند.

حناچی افزود: آخرین ممیزی تهران  در سال ۸۶ آغاز و ۹۰ به پایان رسید و با توجه به سرعت تغییرات در شهر تهران ما تغییرات زیادی نسبت به آخر دهه هشتاد و سال نود داشتیم و طبیعتا هر اقدامی که بخواهیم انجام بدهیم لازمه آن این اطلاعات است که تصمیم گیری و تصمیم سازی را در شهر تهران راحت تر کند.

شهردار تهران اضافه کرد: ممیزی املاک این دوره خصیصه های ویژه ای دارد ؛ اول این که از دفاتر خدمات قرار است این کار را انجام شود این هم برای خود دفاتر خدمات خوب است که حالا کار کمتری به آنها ارجاع می شود و هم ما نیرویی برای این کار جذب نمیکنیم امیدوارم شرکت فناوران کاری کند که این پروژه به خوبی تحقق یابد و این هدف به نتیجه برسد.

او در ادامه درباره مخاطبین اطلاعات تولیدی در ممیزی املاک گفت:  این داده ها برای بسیاری از دستگاه ها مثل وزارت راه و شهرسازی مناسب است. همچنین دستگاه های دیگری که جنبه های حاکمیتی را دنبال می کنند و دستگاه هایی که به دنبال اطلاعات خانه های خالی هستند از خروجی این پروژه ها استفاده خواهند کرد. آنچه که در این ماموریت مهم است و مدیران پروژه باید برای آن برنامه داشته باشد نسخت روشن شدن تکلیف مالکانی است و دوم اطمینان از اطلاعات اخذ شده است و این همه برای تصمیم سازی درست لازم است.

شهردار تهران اضافه کرد: فرآیندی که اشاره شده نشان می دهد فردی که به عنوان مجری این پروژه انتخاب شده است اشراف کافی دارد و فکر می کنم  کاری کنیم که این برنامه سریعتر به نتیجه برسد و هر چه این اطلاعات بروزتر و زودتر حاصل  شود فضا را برای تصمیم بهتر می کند.

او خطاب به اجراکنندگان پروژه افزود:  نکته دیگر این که این اقدام باید به گونه ای طراحی شود که ما در فرآیندهای بعدی کار میدانی کمتری داشته باشیم. کاری کنید که تغییرات بعدی خیلی راحت در جای خود بنشیند و ما کمتر اقدامات میدانی داشته باشیم.

او به قانون نوسازی اشاره کرد و گفت: این قانون در سال  ۴۷ نوشته شده و آن زمان  امکاناتی مانند جی پی اس و امکانات تصویربرداری فعلی وجود نداشت بنابراین در حال حاضر باید متناسب با امکانات امروز کار را انجام دهیم.

حناچی گفت: ممیزی املاک شهر تهران کار بسیار بزرگی است و مطمئنا در کیفیت زندگی شهر و تصمیم سازی و اقدامات تاثیر دارد . تمام تلاش ما باید درج اطلاعات دقیق باشد و همان چیزی که در سطح شهر اتفاق می افتد در پایانه های ما درج شود.

او به تاخیر در اجرای این کار پرداخت و گفت: این کار باید در سال گذشته آغاز می شد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا وقفه ای افتاد. این در حالی است که تمام فعالیتهای شهرداری تهران تحت تاثیر این مساله قرار گرفت.

شهردار تهران در پایان گفت: از دفاتر خدمات الکترونیک هم میخواهم این را یک فرصت ببینند و اطلاعاتی تولید شود که خود این اطلاعات واجد ارزش باشد.

خبرنگار: اکبر بیاتی

۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
کد خبر: 8059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =