طرح زندگی بخشی به رود دره فرحزاد اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی با بیان اینکه انعقاد تفاهم نامه فرایندهای اجرایی کار در طرح ژینایی یا زندگی بخشی به رود دره فرحزاد را تسریع خواهد کرد، گفت: امیدواریم تا اردیبهشت سال آینده سرمایه گذار طرح جلب شود و اقداماتی نظیر تملک باقی مانده املاک معارض و اقدامات اجرایی دیگر تسریع شود.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران جلسه انعقاد تفاهم نامه طرح ژینایی یا زندگی بخشی به رود دره فرحزاد با حضور شکرالله بنار مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری، محمود کلهری شهردار منطقه ۵، حسن  صفات سرپرست شهرداری منطقه ۲، ارتقایی مشاور شهردار تهران در امور رود دره ها و ترابی مشاور مطالعاتی طرح در محل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی برگزار شد.

در این جلسه بنار انعقاد این تفاهم نامه را گامی مهم در تسریع اجرایی شدن فرایند های این طرح توصیف کرد و گفت: امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه فرایند کار در بخش های ذی ربط تسریع و روند تنظیم قرارداد مشاور طرح نیز محقق شود.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران گفت: ما امیدواریم با این تفاهم نامه مشاور طرح به صورت خیلی  جدی فرایند های اجرای طرح را تسریع بخشیده تا ضوابط و میزان و زمان بندی اجرای طرح مشخص شود.

او ابراز امیدواری کرد که تا  اوایل اردیبهشت سال ۱۴۰۰ فرایند اعلام فراخوان برای جذب سرمایه گذار فراهم شود تا از این طریق سازمان سرمایه گذاری نسبت به جلب سرمایه گذار اقدام کند.

 بنار همچنین تاکید که با انتخاب سرمایه گذار، تملک باقی مانده املاک معارض چه از طریق سرمایه گذار مشارکتی و  یا از طریق سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران صورت گیرد.

در این جلسه همچنین محمود کلهری شهردار منطقه ۵ گزارشی از وضعیت منطقه فرحزاد و ضرورت بهره مندی ساکنین از حق انتفاع توسعه طرح ارائه داد و تاکید کرد: مردم این مکان هم باید از توسعه ایجاد شده منتفع شوند و اجرای این طرح نباید یک بعدی باشد.

او افزود: مشکلات ساخت و ساز و مشاغل مزاحم و همچنین تملک باقیمانده املاک معارض باید در طرح دیده شود چرا که وقتی محدودیتی برای مردم ایجاد می کنیم باید روش های جبرانی در طرح دیده شود تا مردم متضرر نشوند.

حسن  صفات سرپرست شهرداری منطقه ۲ نیز گفت: توسعه این محل برای ما از اهمیت قابل توجهی برخوردار و این نشست ها باید مداوم برگزار شود تا به اهداف و راهکارهای لازم برسیم.

در ادامه ارتقایی مشاور شهردار تهران در امور روددره ها گفت: در راستای اجرای این طرح باید پایگاهی در مکان اجرای پروژه ایجاد شود تا جلسات به صورت منظم  با کارگروه های مناطق ۲ و ۵ برگزار شود.

ارتقایی گفت: باید بسته های سرمایه گذاری را در قالب نظرات مشاور طرح تهیه کنیم تا با فرایندهای قانونی موجود به انتخاب سرمایه گذار توسعه طرح ژینایی منجر شود. 

او همچنین بر لزوم تقسیم کار در تمام حوزه ها و معاونت های مرتبط با عملیاتی شدن این طرح تاکید کرد تا زمینه همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر در اجرای مطلوب این طرح فراهم شود.

در خاتمه این جلسه اسناد تفاهم نامه به امضای طرفین پروژه رسید.

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
کد خبر: 9073

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =