طرح دغدغه‌های معلولان در محله‌های تهران

دبیرجشنواره فیلم کوتاه و عکس محله اسدی در نشست خبری افتتاح این جشنواره ضمن ارائه توضیحاتی درباره جزئیات این جشنواره گفت: طرح دغدغه‌های معلولان در محله های تهران و ایجاد زمینه مشارکت آنها در رویدادهای شهری و محله ای از الویت های این جشنواره است.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکت‌های اجتماعی در محله‌های شهر تهران (مدیریت محله) نشست خبری جشنواره فیلم کوتاه و عکس با عنوان «سه، دو، یک» در سرای محله اسدی با حضور برگزارکنندگان و نمایندگانی از محله اسدی برگزار شد.

مریم باریکانی دبیر جشنواره فیلم کوتاه و عکس محله در رابطه با جزئیات برگزاری این جشنواره گفت: کانون معلولان محله اسدی برای طرح موضوعات مرتبط با معلولان در سطح شهر پیشنهاد برگزاری این جشنواره را ارائه کرد تا فرصتی برای بیان دغدغه‌های معلولان فراهم شود.

او افزود: مناسب سازی و حق تردد ایمن به عنوان نخستین مطالبه معلول، ظرفیت های مغفول فرهنگی و هنری در اشتغال و کارآفرینی در محلات، معلولین و مطالبه فرصت های شغلی و معرفی معلولین مبتکر، مخترع و خلاق به‌عنوان موضوعات اصلی این جشنواره در نظر گرفته شده است.

محمدمهدی نجفی‌خواه مدیر روابط عمومی ستاد مدیریت محله در رابطه با اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: معلولان بخش مهمی از جامعه هستند که معمولا نادیده گرفته می‌شوند. این جشنواره به دنبال ایجاد فرصتی برای بیان محدودیت‌های موجود در شهر برای معلولان است. گفتگو درباره این محدودیت‌ها و مطالبه‌گری از مدیریت شهری موجب بهبود اوضاع و اصلاح برخی از نواقص در سطح شهر می‌شود.

او افزود: اهمیت این جشنواره در شکل محلی آن است. یکی از کانون‌های فعال در محله اسدی با کمک شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه این جشنواره را طراحی و اجرا می‌کنند تا از فرصت‌های موجود در محله برای بیان مسائل مرتبط با معلولان استفاده شود.

مسعود حشمت دبیر کانون معلولان سرای محله اسدی در این نشست خبری گفت: کانون معلولان سرای محله اسدی در طول سال‌های فعالیت خود تلاش کرده تا فرصت‌هایی برای معلولان این محله ایجاد کند. در این جشنواره نیز به دنبال ایجاد نگاهی مطالبه‌گر در سطح شهر هستیم.

او افزود: جشنواره فیلم کوتاه و عکس با هدف فرهنگ‌سازی در حوزه معلولان و تلاش برای بهبود امکانات و خدمات شهری به معلولان اجرا می‌شود.

حسین شوندی یکی از داوران این جشنواره در رابطه با این جشنواره بیان کرد: در این جشنواره فرصت گفتگو با جامعه هدف و جذب معلولان برای حضور بیشتر در سطح جامعه است.این جشنواره نقطه ورود به محله برای شناخت معلولان و ارتباط با آنها است.

همچنین در این نشست خبری ناهید حدادی کارآفرین ساکن محله اسدی در رابطه با هدف کارآفرینی برای معلولان محله و آسیه علینژاد عضو شبکه ملی نیکوکاری و خیریه درباره نقش این شبکه در اجرای این جشنواره و اهمیت چنین رویدادهایی در سطح محله نکاتی را ارائه کردند.

جشنواره فیلم کوتاه و عکس «سه، دو، یک» با تاکید بر کارآفرینی و اشتغال معلولان در سطح محله و همچنین فرهنگ‌سازی و مطالبه‌گری برای طرح دغدغه‌های معلولان در زمستان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
کد خبر: 7793

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =