یازده معبر منطقه ۱۳ به نام شهدا مزین شد

ویژه برنامه ابتکاری شهرداری منطقه ۱۳ در خصوص نامگذاری و تغییر نام یازده معبر طی برنامه ای تحت عنوان "خیابان شاهد" با حضور محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، مجتبی شکری شهردار منطقه ۱۳، جمعی از مسئولین و مدیران شهری و خانواده های معظم شهیدان در مجتمع فرهنگی کوثر برگزار شد.

به گزارش شهر به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمدجواد حق شناس در این مراسم که با مشارکت اداره روابط عمومی و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد، ضمن ابراز رضایت از فضای معنوی و حال و هوای بهشت گونه ای که شهرداری منطقه با برگزاری مراسم نامگذاری معابر ایجاد کرد، گفت : در سه سال  و نیم گذشته، کمیسیون نامگذاری شهر تهران،   ۵۰۰ نام  بر معابر شهر تهران گذاشته که  حدود چهل درصد این نام ها به  شهیدان تعلق دارد.
او افزود: متأسفانه تاکنون این خدمات به شهروندان معرفی نشده بود؛ ولیکن امروز خوشبختانه با ابتکار عمل شهرداری منطقه ۱۳ در معرفی این خدمات، بخشی از صدها وظیفه مدیریت شهری که مغفول واقع شده بود، به صورت زیبا و بی بدلیلی به نمایش گذاشته شد.
او با بیان اینکه، آئین نامگذاری معابر که به ابتکار شهرداری منطقه برگزار شد، نشان داد که با نگاهی نو به ظرفیت ها می توان موقعیت های  جدید  ایجاد کرد، گفت:  مزین شدن اسامی شهدا بر معابر شهر به واقع یک نیاز برای شهر است تا به محلات هویت ببخشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سیر تحول نامگذاری معابر که  از قدیم در حیطه اختیارات بلدیه  بوده گفت : بعد از شکل گیری انقلاب، این شهروندان بودند که نامگذاری  معابر به نام شهدا را آغاز کرده و آن را به شهرداری محول کردند، به گونه ای که در سال های ۵۶ و ۵۷ در پی واقعه ۱۷ شهریور  و  شهادت استاد نجات الهی؛ مردم نام میدان ژاله  را  به میدان شهدا و خیابان ویلا به نام شهید استاد نجات الهی تغییر دادند  که این اتفاقات  باعث توجه به مسئله نامگذاری به عنوان  یک ارزش، رویکرد و نیاز شهر شد.
حق شناس اضافه کرد: شهدا برای استقلال ازادی و اقتدار  جمهوری اسلامی ایران از جان خود گذشتند و اکنون وظیفه ماست که تا جان داریم ضمن پیمان و عهد با این عزیزان، در این مسیر گام برداشته و وظایف خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم.
مجتبی شکری، شهردار منطقه در ادامه این مراسم  با حضور در جایگاه سخنران گفت : تکریم شهیدان و تعظیم در برابر خانواده‌های صبور آنان  موجب ترویج و گسترش فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه است و خانواده شهدا الگوهای ایثارگری هستند.
او با بیان اینکه با تصویب کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، یازده معبر در این منطقه به نام شهدا، نامگذاری و تغییر یافت، گفت : کوچه های  ۶.۳۵، غزالی، ۳۷ .۵، ۳.۳۲، سروش، امیدی، ۱.۳۶، ۵.۳۵  و... در محدوده منطقه ۱۳ به نام شهید مدافع حرم ابراهیم خلیلی، شهرام مساوات، شهیدان سعادت آبادی، کاشفی، سعید صادق منش، داوود غیاث آبادی، عباس عمادی  و نصر الله رحمان زاده  نامگذاری شد.

۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
کد خبر: 8041

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =