شروع فصل جدید سرمایه گذاری بین تهران و منطقه آزاد کیش/ از جذب سرمایه گذار برای ساخت وساز تا راه اندازی توریست سلامت

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران از شروع فصل جدید همکاری و مشارکت بین شهرداری تهران با منطقه آزاد کیش در موضوعات جذب سرمایه گذاران داخلی و بین المللی در موضوعاتی مانند ساخت هتل و راه اندازی توریست سلامت در شهر تهران خبر داد.

نوید خاصه باف  مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار شهر، درخصوص برگزاری پانزدهمین نمایشگاه اینوکس کیش گفت: در حوزه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور دیداری با مدیرعامل منطقه آزاد کیش جهت بررسی راهکارهای همکاری در حوزه جذب سرمایه گذاری و معرفی فرصت های سرمایه گذاری برگزار شد.

وی در ادامه افزود: این دیدار در ۴ محور برگزار شد که محور اول بررسی الگوهای موفق مشارکت بین کیش و تهران بود که در نهایت مقرر شد تا کارگروهی بین شهرداری تهران و منطقه آزاد کیش تشکیل شده تا از تجربیات دو طرف استفاده شود.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران ادامه داد: محور دوم بحث استفاده از ظرفیت های مشترک دو طرف برای دعوت از سرمایه گذاران بود. در واقع  مدیرعامل  منطقه آزادکیش به این نکته تاکید کرد که شهر تهران الگویی برای کل کشور محسوب می شود. این الگو برداری از شهر تهران از قیمت گذاری در حوزه مسکن تا سایر سیاست گذاری هاست.

وی بیان کرد: بنابراین اگر شهرداری تهران بتواند در حوزه جذب سرمایه گذاری موفق عمل کند، حتما از این موفقیت ها به عنوان یک تجربه موفق در جزیره کیش مورد استفاده قرار می گیرد.

خاصه باف با اشاره به محور سوم صحبت ها یادآور شد: محور سوم درباره منویات شهردار تهران در خصوص توسعه مدل های مشارکتی در ساخت هتل در پایتخت بود. طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده ۱۰ هتل در شهر تهران ساخته شود تا کنون جانمایی ۶ هتل در شهر تهران انجام شد است و به  دنبال جذب سرمایه گذار برای ساخت این هتل ها هستیم.

وی تاکید کرد: طبق مذاکراتی که در این رابطه با مدیرعامل منطقه آزاد کیش داشتیم، ۱۰ سرمایه گذار مطرح که در جزیره کیش و  شهر مشهد در حوزه ساخت هتل سرمایه گذاری های موفقی داشته اند، به ما معرفی و مقرر شد تا تعامل ومذاکره ای با این سرمایه گذاران داشته و مشارکت شهرداری تهران را در این زمینه ارتقا دهیم.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری در ادامه گفت: محور بعدی مذاکرات در حوزه گردشگری سلامت در تهران و کیش بود. مدیرعامل منطقه آزاد کیش به این مساله اشاره کردند که با یک تیمی از کشور کوبا در این رابطه وارد مذاکره شده اند تا بتوانند هتل بیمارستانی را در جزیره ایجاد کنند.

وی افزود: اما نگاه این بود که مکمل این اتفاق باید در شهر تهران روی دهد چرا که هر توریست خارجی که بخواهد از این امکانات کیش استفاده کند، باید وارد تهران شود. با توجه به اینکه  ظرفیت تهران در این زمینه خوب است، قرارشد جلسه مشترکی با تیم کوبایی داشته باشیم تا بتوانیم در حوزه توریست سلامت نیز یک کار مشترکی با جزیره کیش و کشور کوبا به سرانجام برسانیم.

 خاصه باف درباره حضور سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری در نمایشگاه اینوکس جزیره کیش در پایان توضیح داد: امسال با یک رویکرد دیگری در این نمایشگاه اینوکس حضور داریم. در واقع غرفه دارها در این نمایشگاه عموما کسانی هستند که تامین کننده مالی و سرمایه گذاران هستند. اما ما در پنل های تخصصی این نمایشگاه حضور داریم به دنبال جذب سرمایه گذار و الگوهای جدید فرصت های سرمایه گذاری هستیم. در نتیجه در نمایشگاه کنونی به صورت تخصصی شرکت کرده ایم و جلسات مشترکی را برنامه ریزی کرده ایم تا با سرمایه گذاران وارد مذاکره شویم.

انتهای پیام/

۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱
کد خبر: 44979

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =