آخرین وضعیت آلاینده‌ها در هوای پایتخت/ هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس

بر اساس گزارش سایت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کل ایستگاه‌ها روی عدد ۱۱۲ و وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار شهر، بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و وضعیت آلاینده شاخص ( PM۲.۵) هم‌اکنون عدد ۱۱۲ را نشان می‌دهد، به طوری که ۶ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و ۸ ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارند و در دو ایستگاه (شهرداری منطقه ۱۱ و شهرداری منطقه ۱۹) وضعیت ناسالم برای همه یا (قرمز) ثبت شده است. همچنین ایستگاه گلبرگ در منطقه ۸ تنها ایستگاهی است که دارای وضعیت پاک (سبز) است.

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۹۸ و وضعیت قابل قبول داشت.

بر اساس گزارش سایت کنترل کیفیت هوای تهران ایستگاه شهرداری منطقه ۱۹ با ثبت عدد شاخص ۱۵۴ و وضعیت قرمز، آلوده ترین نقطه و ایستگاه گلبرگ در منطقه ۸ با شاخص ۵۰ و قرار گرفتن در وضعیت پاک، بهترین شرایط را در شهر تهران دارند. 

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۹ روز هوای پاک، ۲۰۰ روز قابل قبول و ۸۸ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۱۲ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۱۵۵ روز هوای قابل قبول، ۱۱۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۳۰ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶
کد خبر: 48609

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =