در هیچ محدوده تهران هوای ناسالم ثبت نشده است

داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد پایتخت‌نشینان امروز هوای قابل قبول را تجربه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شهر، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۷۳ و کیفیت هوا قابل قبول بوده و امروز -شنبه ۵ خردادماه ۱۴۰۳- نیز کیفیت هوای تهران قابل قبول بوده و شاخص آلودگی هوا روی عدد ۵۶ قرار دارد. به طوری که ۲۲ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و ۶ ایستگاه (پونک.منطقه ۵، شهرداری منطقه ۲، مسعودیه.منطقه ۱۵، پارک رازی.منطقه ۱۱، دانشگاه علم و صنعت.منطقه ۴ و سرخه حصار.منطقه ۱۳) در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند. این در حالی است که در هیچ ایستگاهی وضعیت نارنجی و قرمز ثبت نشده است. 

هم‌اکنون ایستگاه مسعودیه در منطقه ۱۵ با ثبت شاخص ۲۰ و کیفیت هوای پاک بهترین وضعیت را در بین ایستگاه ها دارد و هیچ ایستگاهی در شرایط ناسالم قرار ندارد. 

بنابر روزشمار شاخص آلودگی هوای تهران، از ابتدای امسال تا امروز ۵ روز هوای پاک و ۶۱ روز هوای قابل قبول در پایتخت به ثبت رسیده است. این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۸ روز هوای پاک و ۵۵ روز هوای قابل قبول و ۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده بودند.

گفتنی است؛ که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

انتهای پیام/

۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳
کد خبر: 54992

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =