همراه سرای مرکز طبی کودک ایجاد شد

شهر: با جابجایی ملک هایی در خیابان های ایتالیا در منطقه ۶ و خیابان ارومیه در منطقه ۱۱ با همکاری سازمان املاک و مستغلات ، همراه سرای مرکز طبی کودک در منطقه ۱۱ ایجاد شد.

تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶ در گفتگو با خبرنگار شهر درباره همراه سرای مرکز طبی کودک (خانه عماد) گفت: در خیابان ایتالیا در منطقه ۶ ملکی وجود داشت که قرار بود تبدیل به همراه سرا شود و از آنجا که آن ملک، ملکی ارزشمند و قدیمی بود، خیرین مربوطه نظر دادند که باید مورد بازسازی و تجهیز قرار گیرد چرا که افراد زیادی برای اسکان به این مکان مراجعه می کنند و به همین دلیل احتمال ریزش ساختمان وجود دارد.

او افزود: به همین دلیل، تبدیل این ملک به همراه سرا نیاز به تخریب و نوسازی داشت. بنابراین با بررسی‌های کارشناسان به این نتیجه رسیدیم به دلیل ارزشمند بودن، ملک تخریب نشود و به یک گروهی که کارهای فرهنگی، پژوهشی انجام می دهند، با انجام یک سری الحاقات، امکانات و مقاوم سازی ها تحویل داده شود و در ازای آن ساختمان فعلی در خیابان ارومیه منطقه ۱۱ برای همراه سرا در نظر گرفته شد.

فرهادی ادامه داد: در واقع یک جابه‌جایی با سازمان املاک و مستغلات در این زمینه انجام شد و این ساختمان که قبل از این سرای محله بود و به بیمارستان امام خمینی نیز نزدیک است، برای همراه سرا در نظر گرفته شده است.

ارتباط شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی درخشان است

عباسعلی کریمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در این مراسم با بیان اینکه این مجموعه همواره ارتباط خوبی با دیگر نهادها داشته اما یکی از درخشان ترین آنها، ارتباط با شهرداری تهران در این دوره است، گفت: شهرداری در حال ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود به بهترین نحو است و در مناطق مختلفی همکاری دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری در حال انجام است. او افزود: در منطقه ۱۸ و در ساخت بیمارستان مرکز طبی ۲، همکاری همه جانبه شهرداری را می‌بینیم که با همراهی شهردار تهران به زودی افتتاح می‌شود. همچنین در منطقه ۲۲ بیمارستان شریعتی ۲ را داریم و علاوه بر آن در منطقه ۶ به دلیل وجود بیمارستان های متعدد، ارتباط با شهرداری جزو بهترین دوره های ارتباطی و کاری است.

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از شهردار تهران تقاضا کرد که همراه سرایی مشابه، در منطقه ۱۸ و روبروی بیمارستانی که در حال ساخت است پیش‌بینی ‌شود که با موافقت شهردار تهران روبرو شد.

کریمی در پایان با بیان اینکه بیمارستان منطقه ۲۲ حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نتیجه زحمات نهادها به بار نشسته از شهردار تهران تقاضا کرد که بازدیدی از آن بیمارستان داشته باشد.

در افتتاح همراه سرای مرکز طبی کودک پیروز حناچی، شهردار تهران، محمد رضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶ ، خسرو صادق نیت، رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و افسانه قوام شهیدی، مدیر خانه عماد حضور داشتند.

خبرنگار: علی سی پی

۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
کد خبر: 5771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =