صرفه جویی اقتصادی از مزایای تحقق مدیریت یکپارچه است

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اعلام آمادگی شورا جهت واگذاری امور اولیه بهداشتی، آموزشی و اداره شهر به شهرداری تهران گفت: مدیریت یکپارچه شهری علاوه بر صرفه‌جویی در منابع اقتصادی سبب اتخاذ تصمیمات بهتر می‌شود.

به گزارش شهر، ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ‌درباره لزوم مدیریت یکپارچه شهر تهران اظهار داشت: اگر مدیریت شهر تهران به صورت کامل به شهرداری سپرده شود هم در مصرف منابع اقتصادی صرفه‌جویی خواهد شد و هم تصمیمات بهتری جهت بهبود وضعیت شهر انجام می‌گیرد.

او با اشاره به اینکه مدیریت یکپارچه شهری بی‌نظمی در سطح شهر را به شدت کاهش می‌دهد، گفت: ‌در محدودیت‌ها و تعطیلی‌های شهر تهران بی‌نظمی‌هایی شاهد بودیم به همین دلیل از مجلس، دولت و سیاست‌گذاران خواستاریم تا مدیریت یکپارچه شهری را که قانون آن هم وجود دارد، اجرایی کنند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران تأکید کرد: مدیریت شهری آمادگی دارد که امور اولیه بهداشتی، آموزشی و اداره شهر به طور کامل به شهرداری منتقل شود تا بر همین اساس یک نظم و هماهنگی بین‌بخشی را در سطح تهران شاهد باشیم.

خداکرمی گفت: از محققین و دانشگاهیان خواهش داریم که چالش‌های اداره شهرها را در دوران اپیدمی مطالعه کنند و پیشنهادات تحلیل‌های خودشان را به سمع و نظر سیاست‌گذاران بگذارند.

او در گفتوگو با فارس گفت:‌پس از ارائه این مسأله توسط محققین باید خلأهایی که وجود دارد برطرف و مشکلات مرتفع شود تا هنگامی که بحران‌هایی مشابه کرونا ایجاد می‌شود بتوانیم با یک کاسه کردن بودجه‌ها و نیروهای انسانی اقدامات مؤثر را انجام و در راه رفاه مردم گام برداریم.

خداکرمی گفت: همچنین از ستاد مقابله با کرونا خواستاریم از مردم و اصناف درجهت تصمیم‌گیری‌ها کمک بگیرند تا بتوان پروتکل‌ها را به صورت حرفه‌ای پیشنهاد داد و اجرایی کرد.

این عضو شورای شهر تهران درباره وضعیت کرونا در شهرداری تهران گفت:‌در حال حاضر وضعیت از این لحاظ در شهرداری تهران وخیم نیست و پروتکل‌ها با سختگیری‌های خاصی انجام می‌شود.

۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
کد خبر: 7205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =