۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
کد خبر: 9760

گفتگوی شهر با شهردار منطقه ۱۱

محور امام خمینی خیابان کامل می شود

طرح منظر شهری این خیابان با رویکرد افزایش تعاملات اجتماعی تدوین شد
محور امام خمینی خیابان کامل می شود

شهر: احداث مسیر دوچرخه سواری و طراحی تابلوهای قدم شمار برای نصب در ایستگاه های حمل و نقل عمومی در خیابان امام خمینی(ره) از برنامه ها و اقدامات شهرداری منطقه ۱۱ در راستای طرح خیابان کامل است.

نصرالله آبادیان، شهردار منطقه ۱۱ در گفتگو با خبرنگار شهر با بیان اینکه باز آفرینی منظر فرهنگی – تاریخی خیابان امام خمینی (ره) با رویکرد ارتقای حضور پذیری و تعاملات اجتماعی در طرح اجرای خیابان کامل آغاز شده است، گفت: از آن جا که خیابان امام خمینی (ره) یکی از خیابان های دارای پیشینه فرهنگی، تاریخی و ارزشمند تهران است و عناصر شاخص این خیابان و موقعیت و عملکرد آن نقش پررنگی در منظر فرهنگی و شهری دارد؛ به عنوان محل اجرای طرح خیابان کامل انتخاب شد تا ضمن بازآفرینی، اهداف ارتقای شرایط کیفی زندگی محقق و در نتیجه این تغییرات مثبت و پایدار، بهبودی شرایط فیزیکی، اجتماعی، اقتصادی و محیطی شهر حاصل شود.

آبادیان با بیان این که طرح های موضعی و موضوعی برای اجرای خیابان کامل برنامه ریزی و اجرا شده است؛ افزود: از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک احداث مسیر دوچرخه حدفاصل میدان حر تا خیابان ولی عصر (عج) به طول ۸۵۰ متر و عرض ۵/۱ متر انجام شده است. همچنین خط کشی تقاطع چراغ دار خیابان ولی عصر(عج) - خیابان امام خمینی و  طراحی تابلوهای قدم شمار برای هدایت و مدیریت تردد عابران پیاده از ایستگاههای حمل و نقل عمومی به مراکز جاذب سفر در خیابان امام خمینی (ره)از دیگر اقدامات انجام شده در این خیابان است.

شهردار منطقه ۱۱ عنوان کرد: از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست نیز برنامه ریزی برای اجرای خیابان کامل در محور امام خمینی (ره) تدوین و به مرحله اجرا در آمده است که از جمله آن می توان به تهیه طرح منظر شهری خیابان امام خمینی با رویکرد افزایش تعاملات اجتماعی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب تهران، نظارت بر مزاحمت های شغلی، رسیدگی به فضای سبز خیابان و برنامه آتی اصلاح آبرسانی اشاره کرد.

آبادیان درباره اجرای طرح قدم در خیابان امام خمینی توضیح داد: به منظور آگاهی رساندن به شهروندان برای دسترسی به اماکن عمومی، اجرای "طرح قدم" با نصب تابلوهای تعیین فاصله و تعداد قدم و زمان طی مسیر در ایستگاه های حمل و نقل عمومی انجام شد. این تابلوها مهم ترین اماکن عمومی از جمله مراکز درمانی، آموزشی، اماکن تاریخی، جاذبه های گردشگری، مراکز فرهنگی و خدماتی را با تعیین زمان فاصله پیاده روی و یا خودرویی به متر و تعداد قدم و زمان طی مسیر را نمایش می دهند.

خبرنگار: علی سی پی

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
کد خبر: 9760

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =