جزییات سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد تومانی در شهرآفتاب تشریح شد

شهر: سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی مکلف به سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان در نمایشگاه شهر آفتاب است که امسال باید انجام شود.

شکرالله بنار، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، از برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب خبر داد و بیان کرد: بر اساس تبصره ۱۹ بودجه ۱۳۹۹ شهرداری تهران، سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی مکلف به سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان در نمایشگاه شهر آفتاب است که امسال باید انجام شود.

به گفته او؛ طراحی و ساخت سه سالن نمایش و سالن اصلی طراحی می‌شود که مشتمل بر سالن‌های نمایشگاهی به ارزش  حدود ۶ هزار میلیارد تومان، ساخت و تکمیل مرکز اقامتی هتل شماره دو، ساخت و تکمیل مرکز اقامتی هتل شماره یک، ساخت و تکمیل مرکز اقامتی هتل آپارتمان و مرکز تجارت جهانی شماره دو، پروژه‌هایی هستند که سازمان سرمایه‌گذاری باید آنها را به سرانجام برساند.

بنار، با توضیح اینکه برنامه‌های حوزه سرمایه‌گذاری در شهر آفتاب، به شورای شهر تهران در قالب تبصره ۱۹ ارایه شده است،  گفت: علاوه بر این مدل سرمایه‌گذاری، سرمایه گذاری‌های دیگری هم برنامه‌ریزی شده که فراتر از تبصره ۱۹ و به طور مستقل از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی انجام می‌شود.

او با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ برای نخستین بار در شهرداری تهران فراتر از ظرفیت‌های معمول، برای حوزه سرمایه‌گذاری طراحی‌های تازه‌ای شد، توضیح داد: بر اساس بودجه امسال شهرداری تهران، مقرر شد سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی ۱۰ درصد این بودجه را تامین کند، یعنی ۴ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان سهم سازمان در تامین نقدینگی برای بودجه ۱۴۰۰ است.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران، با اشاره به تبصره ۱۹ مصوبه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران، گفت: از آنجایی که سرمایه‌گذاری در حوزه تبصره ۱۹ چون بر اساس سند جامع سرمایه گذاری شکل می‌گیرد، متولی آن در مناطق با سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی است که جمع سرمایه گذاری سازمان با مناطق ۱۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد.

به گزارش شهر، آنطور که در تبصره ۱۹ مصوبه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران آمده است؛ «شهرداری تهران مجاز است با رعایت ماده ۲۸ آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها در زمان ابلاغ بودجه، ده درصد (۱۰%) از اعتبارات تمامی ردیف‌های اعتباری تملک دارایی سرمایه‌ای شهرداری تهران (به جز ردیف‌های به صورت صددرصد تخصیص‌یافته بر اساس تبصره‌های بودجه سال ۱۴۰۰) را کسر و به ردیف متمرکز شماره «۲۱-۶۱۷۰۷۰۳۶۹» تحت عنوان «اعتبارات متمرکز اجرای پروژه‌ها با مشارکت بخش خصوصی» منظور نماید تا به عنوان آورده شهرداری در پروژه‌های مشارکتی مشمول بهره‌مندی از اعتبار شهرداری تهران (جدول شماره ۵ بخش هشتم – بودجه مشارکت و سرمایه گذاری شهرداری تهران) لحاظ گردد. معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا موظف است پس از انعقاد قرارداد مشارکت نسبت به ابلاغ اعتبار تا سقف ۳۰ درصد مبلغ قرارداد (با توجه به ماهیت و ویژگی‌های پروژه) در ردیف پیش‌بینی شده این پروژه‌ها (جدول شماره ۵ بخش هشتم) در بخش تملک دارایی سرمایه‌ای بودجه مصوب شهرداری تهران با در نظر گرفتن موارد زیر اقدام ‌نماید.»

خبرنگار: فریبا رحمانی

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
کد خبر: 10021

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =