فصل جدیدی از تولید اطلاعات در تهران را شاهد هستیم

شهر: شهردار تهران گفت: فصل جدیدی از تولید اطلاعات به وجود آمده است و باید به گونه ای مدیریت شود که داده ها به تولید اطلاعات منجر شود تا تصمیم سازی و تصمیم گیری را برای مدیران میسر کند. 

به گزارش خبرنگار شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در آیین رونمایی از سامانه هوشمند محیط زیست و داشبورد هوشمند توسعه پایدار شهر تهران گفت: فصل جدیدی از تولید اطلاعات به وجود آمده است و باید به گونه ای مدیریت شود که داده ها به تولید اطلاعات منجر شود تا تصمیم سازی و تصمیم گیری را برای مدیران میسر کند. 
او با تاکید بر اهمیت صحت اطلاعات، افزود: این اطلاعات باید بازبینی شود چرا که به عنوان منشا در اختیار دیگر نهادها و دستگاه ها قرار می گیرد. به ویژه اطلاعاتی که از دستگاه‌های دیگر به جز شهرداری اخذ می کنیم. 
شهردار تهران ادامه داد: در آستانه بازبینی طرح جامع تهران این اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند طرح های موضعی و موضوعی تهران راتغییر دهد و از وضعیت کالبدی به کیفی سوق پیدا کند. مثلا میزان آلایندگی های آلومینیوم در سطح وسیع نیاز به مطالعات ویژه دارد تا بدانیم منشأ آن کجاست. البته منشأ آلودگی های سولفات مشخص است و مربوط به سوخت های فسیلی سطح شهر است که قابل پیگیری است.
به گفته حناچی رصد خانه شهر به دانایی کمک می کند و این دانایی، توانایی شهر و مدیران را افزایش می دهد.

۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
کد خبر: 11412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =