استفاده از تراموا در پایتخت به بررسی ویژه نیاز دارد/ ورود اتوبوس‌های سه کابین به ایران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: استفاده از تراموا در تهران نیاز به بررسی دقیق و ویژه دارد و باید در خیابان‌های کم تقاطع اجرا شود.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هیچ وسیله حمل و نقل عمومی جای مترو را نگرفته است، اظهار کرد: مترو وسیله سنگین و پاک است و میزان جابجایی مسافر در آن بالاتر است البته هزینه بالاتری نیز دارد اما جایگاه بالایی دارد و قابل قیاس با دیگر وسایل حمل و نقل عمومی نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اتوبوس‌های برقی بدون ریل، با ریل، تک کابین و سه کابین که در حال ورود به ایران است از جمله وسایل حمل و نقل عمومی قابل استفاده خواهد بود اما اینکه چه مسیری را طی کند و در کدام مناطق اجرا شود باید از لحاظ ترافیک و موارد دیگر بررسی شود.

وی ادامه داد: تراموا نیز می تواند حجم بالایی از مسافر را جابجا کند که البته به اندازه مترو نیست. این موضوع نیز باید در نظر گرفته شود که در خیابان های دارای تقاطع های متعدد نمی توان تراموا را اجرا کرد اما در خیابان‌های کم تقاطع می تواند وسیله مناسبی باشد؛ هرچند همین نیز به بررسی دقیق نیاز دارد.

چمران با بیان اینکه نتایج تردد اتوبوس‌های برقی در تهران مثبت بوده است، تصریح کرد: هنوز امکانات شارژ این اتوبوس‌ها وجود ندارد و اگر امکانات فراهم شود به لحاظ برقی بودن وضعیت خوبی را شاهد خواهیم بود. در مسیرهای طولانی می توان از این اتوبوس‌ها استفاده کرد. برخی مواقع قطاری از اتوبوس‌ها پشت چراغ قرمز می مانند لذا اگر تراموا اجرا شود و پشت ترافیک بماند، تفاوتی با اتوبوس‌های موجود نخواهد داشت مگر اینکه روی آن فکر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداران اعلام کردند که در ۱۰ سال اخیر اتوبوس دریافت نکرده اند، گفت: با این شرایط شاهد وارونگی هوا خواهیم بود و پیش بینی می شود وضعیت نامناسب تری را نیز در این زمینه ببینیم.

وی ضمن ابراز رضایتمندی از ارائه بسته خرسندساز در شهرداری تهران تاکید کرد: هر اقدامی که امکانات خوبی برای کارکنان فراهم کند، در افزایش میزان بازدهی آنها اثرگذار خواهد بود. مجموع اقدامات کوچک اثرگذار خواهد بود، اما مساه اصلی مسکن است که باید به آن توجه شود.

کتابخانه شورا در دوره گذشته تعطیل شد

چمران همچنین در سخنان ابتدایی خود در یکصد و ششمین جلسه شورا با بیان اینکه سرانه بالایی در کتابخوانی در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: برنامه های خوبی پیش بینی شده و امیدواریم بتوانیم با اجرای برخی برنامه ها به رشد کتابخوانی کمک کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کتابخانه شورا در دوره گذشته تعطیل شد، خاطرنشان کرد: تمام کتاب های اهدایی در این کتابخانه وجود داشت و از کتاب های مرجع متعددی برخوردار بود. ما تقاضا کردیم که این کتابخانه مجدداً راه اندازی شود.

انتهای پیام/

۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
کد خبر: 28467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =