ادامه مسیر تحول در مدیریت شهری به حلقه‌های میانی و مردمی واگذار شود

علوی با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط امروزی، تحول در مدیریت شهری از اولویت های نخست به شمار می رود، گفت: ضروری است ادامه امور به حلقه های میانی واگذار شود و لازم است به مردم اعتماد کنیم و به جای تصدی گری با رویکرد تسهیل گری، راه را برای مشارکت جویان هموار کنیم.

به گزارش خبرنگار شهر، سید احمد علوی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و نود و هشتمین جلسه شورا در نطق پیش از دستور خود به مناسبت روز داوطلب با بیان اینکه شورا از سال ۱۳۹۳ نامگذاری روز ۱۴ آذر به عنوان روز داوطلب را به تصویب رساند، اظهار کرد: این روز و هفته کار داوطلبانه از ۱۴ تا ۲۱ آذرماه را برای توجه به سرمایه اجتماعی مناسبتی مهم و ارزشمند می دانیم و امیدواریم روزی تهران را به عنوان شهر دوستدار داوطلب معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان مردم موظف به بسترسازی برای مشارکت هرچه بیشتر شهروندان در اداره شهر و نه گسترش عمق و دامنه تصدی گری ها هستیم، یادآور شد: این موضوع در قانون اساسی و مقرره های قبلی شورا و سیاست شورای ششم نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

علوی همچنین تصریح کرد: در موضوع محیط زیست شهری به ویژه مدیریت پسماند به عنوان موضوعی بسیار مهم در شهر، زمینه سازی برای نظارت تشکل های مردمی از اهدافی است که در طرح جامع مدیریت پسماند با صراحت مورد توجه قرار گرفته و زمینه سازی برای آموزش همگانی برای رفع اثرات سوء اجتماعی، مسئله ای مهم برای مشارکت داوطلبان به شمار می رود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا گفت: فعالیت صدها مؤسسه و سازمان مردم نهاد نشان دهنده توجه اقشار مختلف به مسئله داوطلبی است، شهر ما نیاز به ساماندهی و بسترسازی برای حضور جدی تر جهت پیشگیری از بحران است.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط امروزی، تحول در مدیریت شهری از اولویت های نخست به شمار می رود، گفت: ضروری است ادامه امور به حلقه های میانی واگذار شود و لازم است به مردم اعتماد کنیم و به جای تصدی گری با رویکرد تسهیل گری، راه را برای مشارکت جویان هموار کنیم.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در پایان یادآور شد: مردم شهر از شورا انتظار به حق دارند که در بودجه نویسی مسیر را برای تسهیل حضور داوطلبان در امور هموار کنند.

انتهای پیام/

۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
کد خبر: 46249

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =