بالغ بر ۷۰ درصد از مناطق شهر تهران دارای خدمات معاینه فنی هستند

مدیرعامل ستاد معاینه خودهای تهران گفت: ساماندهی مکان استقرار واحدهای سیار معاینه فنی به منظور اجابت نیاز شهروندان با هدف کاهش سفرهای درون شهری و تسهیل در دسترسی به این خدمات انجام شده است.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، شادی مالکی مدیر عامل این ستاد در خصوص استقرار واحد سیار معاینه فنی در پایانه اتوبوس رانی بوتان در منطقه ۹ اظهار کرد: حسب هماهنگی انجام شده با شهرداری منطقه ۹ ، نسبت به استقرار یک واحد سیار معاینه فنی در پایانه اتوبوسرانی بوتان واقع در تقاطع بزرگراه آیت الله سعیدی، بلوار ۴۵ متری زرند، از چهارم آذر ماه اقدام شده است.

مالکی در خصوص دلیل جابه جایی این واحد سیار از مناطق دیگر شهرداری و استقرار آن در مکان جدید افزود: منطقه۹ به عنوان یکی از مناطق پر متقاضی، از خدمات معاینه فنی بی بهره بوده که بنا بر نیازسنجی انجام شده با هدف تسهیل در دسترسی محلی به این خدمات، کاهش سفرهای درون شهری و کاهش مصرف سوخت این جابه جایی صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به اظهار رضایت ریاست شورای اسلامی شهر تهران از عملکرد ستاد معاینه فنی گفت: این مجموعه با حمایت شورای اسلامی شهر تهران و مدیران شهری در یکسال اخیر توانسته در بحث افزایش ظرفیت پذیرش مراکز معاینه فنی و مدیریت صف اقدامات موثری را انجام دهد که توسعه واحدهای سیار و ساماندهی مکان استقرار آنها نیز در همین راستا صورت پذیرفته است.

گفتنی است؛ درحال حاضر شهر تهران از بضاعت ۱۵ واحد سیار تک خطه معاینه فنی مختص خودروهای سبک با پراکندگی مناسب در سطح مناطق شهرداری برخوردار بوده و تلاش شده با هماهنگی شهرداران مناطق علاوه بر ملحوظ نظر قرار دادن تسهیل در دسترسی به این خدمات در مناطق کم برخوردار و پر متقاضی، از فضاهای بی دفاع شهری با رویکرد ساماندهی و انضباط بخشی در سطح محله ها استفاده شود.

انتهای پیام/

۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۱
کد خبر: 46446

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =