آغاز اتاف ۳۸ پروژه محله ای در مرکز شهر

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: ۳۸ پروژه توسعه محله ای بر اساس درخواست های شهروندان محله های مرکزی شهر تهران احصاء و مطالعات ارزیابی تأثیر اجتماعی و فرهنگی آن ها آغاز شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، نصراله آبادیان شهردار این منطقه در این باره توضیح داد: در راستای تحقق شعار "تهران شهری برای همه" و به منظور جلب مشارکت شهروندان، پروژه های کوچک مقیاس توسعه محله ای در مسیر اجراست.

آبادیان افزود: طی این تعامل اثر بخش میان مدیریت شهری و شهروندان، ۳۸ پروژه توسعه محله ای بر اساس درخواست شهروندان  محلات احصا شد و هم اکنون به منظور ارتقای سطح کیفی اجرای عملیات در بازه فرآیندی قبل و حین اجرا، فاز مطالعاتی پروژه ها، تحت عنوان «مطالعات ارزیابی تاثیر اجتماعی و فرهنگی(اتاف)» با بهره گیری از روش های پژوهشی اعم از مطالعات اسنادی و اکتشافی، بازدید های میدانی هدفمن، مصاحبه با شهروندان متاثر از پروژه ها  همراه با برگزاری نشست های متمرکز با مدیران و متخصصین شهری، شورایان و مطلعین نواحی ۴گانه به اجرا درآمد.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ در این راستا عملیات پیمایش با تکمیل پرسشنامه از شهروندان در قالب سوالات بسته و باز صورت پذیرفته است  که طی این مطالعات زوایای مختلف اجرای پروژه های توسعه محلی از نظرگاه کلیه ذینفعان مورد بررسی، تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
کد خبر: 5500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =