مانور برف روبی منطقه۲  در بوستان نهج البلاغه برگزار شد

مانور بزرگ برف روبی شهرداری منطقه۲ به منظور آمادگی و هماهنگی نیروهای عملیاتی و جهیزات و ماشین آلات برف‌ روبی با حضور معاون خدمات شهری ومحیط زیست شهرداری تهران،مدیرکل خدمات شهری و مدیران منطقه۲ در بوستان نهج ابلاغه برگزار شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲،حسن رحمانی، شهردار منطقه دو در این مانوربا اشاره  به آمادگی و توان حداکثری منطقه برای مدیریت بارش های فصلی ،گفت:این مانور با هدف آمادگی و هماهنگی بیشتر بین نیروهای مستقر در نواحی، آشنایی رانندگان وسایل نقلیه سنگین با طرح زمانبندی، مسیرهای تعیین شده، شرح وظایف هر یک و بررسی وضعیت مکانیکی ماشین آلات و رفع نواقص احتمالی برگزار شد.
او با اشاره به آماده سازی  ۱۶ سایت  برف روبی گفت:  با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه سایت های برف روبی به صورت یک سایت مرکزی ،۹ سایت درنواحی و ۶ سایت بزرگراهی جانمایی و  تجهیز شد.
او با اشاره به استقرار  تجهیزات و ماشین آلات برف روبی در سایت ها ،افزود:   این تجهیزات و ماشین الات ، شامل ۲۳ دستگاه ماشین  نمک پاش مکانیزه و ۷۵ دستگاه کمپرسی ، کامیونت خاور، نیسان وانت، لودر، بیل مکانیکی و.... تامین و  ۴۰۰نفر اپراتور مجهز و آموزش دیده نیز آماده خدمات رسانی در روزهای برفی هستند.
شهردار منطقه ۲ خاطر نشان کرد:  درحال حاضر ۷ هزار تن شن و نمک مخصوص در سایت های برف روبی دپو و  ۴۵۰عدد مخزن شن مخصوص جهت دسترسی شهروندان  در معابر اصلی و فرعی  جانمایی شده است .
او  افزود: به منظور هم افزایی در خدمت رسانی به شهروندان هماهنگی های لازم  با پلیس راهور، آتش نشانی و سایر دستگاه های خدمات رسان  صورت گرفته است تا عملیات برف روبی به نحو احسن انجام شود.
 مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران  نیز دراین مانور با ابراز رضایت از اقدامات مطلوب شهرداری منطقه  ۲ در آماده سازی به موقع سایت‌های برف روبی گفت:  شهرداری منطقه ۲ با برنامه ریزی صورت گرفته و تامین امکانات و ماشین آلات و نیروی انسانی  مورد نیاز از آمادگی لازم برای مدیریت بارش های زمستانی  برخوردار است.
او افزود:  سناریو های تعریف شده برای هریک از نواحی مطابق با شرایط جغرافیایی آنها و همچنین هماهنگی های انجام شده با سایر دستگاه های خدمات رسان از اقدامات خوبی است که مورد توجه مدیریت منطقه قرار گرفته است.

۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
کد خبر: 6547

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =