افتتاح ۸ ایستگاه و ۵ ورودی جدید مترو تا پایان سال

شهر: بهره برداری از هشت ایستگاه و پنج ورودی جدی مترو در برنامه ریزی‌های مدیریت شهری پنجم تا پایان سال قرار دارد که با روی کارآمدن مدیریت شهری ششم، افتتاح این ایستگاه‌ها و تغییر دادن یا ندادن در برنامه‌ها، محل پرسش است.

علی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در گفت‌وگو با شهر، درپاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا مدیریت شهری دوره ششم امکان تغییر برنامه بهره برداری از ایستگاه‌های مترو در شش ماهه دوم سال را دارد یا خیر، بیان کرد: قطعاً هرکسی که شهردار تهران شود، توسعه مترو جزو اولویت‌های او خواهد بود. مدیریت شهری دوره ششم امکان تغییر در برنامه ریزی افتتاح ایستگاه‌ها و توسعه خطوط را دارد.

او در ادامه اضافه کرد: همچنین می‌تواند نظر شهردار منتخب در تعداد و چگونگی بهره برداری از ایستگاه‌ها اعمال شود. اما به نظر می‌رسد هرکسی که به عنوان شهردار تهران انتخاب شود از تحقق برنامه فعلی مدیریت شهری پنجم در حوزه مترو حمایت خواهد کرد.

مدیرعامل این شرکت ضمن اشاره به افتتاح چهار ایستگاه مترو از ابتدای امسال تاکنون، گفت: حداقل افتتاح هشت ایستگاه دیگر در برنامه ریزی ما برای پایان سال قرار دارد. همچنین پنج ورودی ایستگاه دیگر دربرنامه راه اندازی است.

امام درباره توسعه خطوط مترو تهران، توضیح داد: امسال توسعه جنوبی خط ۶ به پایان می‌رسد. درحال حاضر حفاری به ایستگاه پایانی یعنی ضلع شرقی حرم عبدالعظیم حسنی (ع) رسیده است اما دستگاه حفار مکانیزه (TBM) باید مسیر را به سمت خط یک ادامه دهد چرا که طبق طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران توسعه جنوبی به ایستگاه شهرری در خط یک باید متصل شود.

او با بیان اینکه کار دستگاه حفار مکانیزه به اتمام نرسیده اما به درحال حاضر به ایستگاه آخر خط ۶ رسیده‌ایم، افزود: حفاری و پوشش بتنی این مسیر ۷ و نیم کیلومتری، زودتر از پایان سال تمام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) درباره زمان کلنگ زنی توسعه خط ۳، گفت: برای توسعه خط ۳ مترو تهران در تلاش هستیم تا کلنگ زنی آن حداکثر تا پایان تیر ۱۴۰۰ صورت گیرد.

۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
کد خبر: 11391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =